Rusiška pirtis

Kuriam rusui nepatinka jų klasikinė – rusiška pirtis. Iš tikro, jeigu jau rusui patinka pirtis, tuomet ją reikia stipriai įkaitinti. O jeigu jis darosi sau sauną, tai įkaitinti ją iki mažesnės nei 120 laipsnių temperatūros, būtų tiesiog nepadoru. Rusiškas temperamentas įtakojo tai, kokias mes dabar statome saunas, tiesiog reikia nepamiršti, kad rusas iš saunos tikisi gerokai daugiau nei europietis, amerikietis ar net suomis.

Rusiška pirtis ir jos ypatumai

Nemažiau svarbus ir tas faktas, kad rusiška pirtis – rusams šventas reikalas. Todėl įdėdami į saunos statybą save, mes nevalingai perėjome prie to, kad saunos statybos technologija buvo patobulinta, vėliau modernizuota, o dabar iš viso priimta kalbėti apie iš pirmo žvilgsnio paradoksalų dalyką – rusišką sauną. Ką mes turime omeny, kalbėdami apie rusišką sauną? Rusiškoje saunoje viskas paremta vienintele mintimi – gauti puikų garą, kuris būtų naudingas sveikatai. Dėl rusų mėgstamų ekstremalių sąlygų, temperatūra pirtyje gali būti labai aukšta (daugiau nei 120 laipsnių). Patogus dizainas, medienos parinkimas, tinkamos ventiliacijos įrengimas ir nuolatinė oro cirkuliacija pirtyje būtini tam, kad organizmas atsigautų nuo šoko, kurį patiria buvimo pirtyje metu.

Vertėtų žinoti, kad šokas nėra ta būsena, nuo kurios žmogus iš karto krenta ir miršta. Šokas – tai organizmo reakcija į aukštą temperatūrą, kuriai esant visi organai dirba apkrovos režimu. Jei tai nėra dažna (kiekvienam skirtingai) organizmui naudinga: išsiskiria adrenalinas, įsijungia organizmo apsauginiai mechanizmai, stiprėja imuninė sistema, vyksta intensyvus organizmo išsivalymas. Štai todėl nėra nereikšmingų dalykų statant rusišką pirtį.

Kiekviena smulkmena siekiama įgyvendinti pagrindinę saunos idėją – maksimalus pasikaitinimas be žalingų pasekmių. Daugelis galvoja, kad perykla skirta tik labai sveikiems žmonėms, o štai tiems, kurių silpna širdis, ji netinka. Mes manome, kad tai visiška netiesa. Galima pertis esant neaukštai temperatūrai ir tuo pačiu apkrauti žmogaus širdį taip, kad jam bus labai negera ir priešingai. Nedaug laiko praleisti rusiškoje saunoje yra ne kenksminga, bet naudinga daugeliui širdies ligomis sergančių žmonių. Žinoma, visur ir visada reikia turėti saiką!

 

Apie suomišką pirtį skaitykite čia.

Plačiau apie pirtis galite paskaityti Wikipedijoje.